X

Podłogi egzotyczne

Jeśli szukasz desek egzotycznych we Wrocławiu, to dobrze trafiłeś. W swojej ofercie mamy: drewno z bambusa, iroko, merbau oraz taek.

 

BAMBUS

Bambus jest specyficzną odmianą trawy. To wieloletnia roślina, która wzrasta nawet do 20 metrów. Występuje w południowo-wschodniej Azji, przede wszystkim w Chinach.

Podłoga z bambusa ma niepowtarzalną strukturę i jest bardzo wytrzymała.  Dodatkowo urzeka swoją bursztynową barwą. Można ją zmieniać przez odpowiednią obróbkę termiczną. Po obróbce, powstaje wyjątkowo gładki materiał. To zupełnie coś innego niż drewno pozyskane z drzew.IROKO

Drewno Iroko pozyskuje się z drzew rosnących w tropikalnych lasach Afryki. Pod wpływem słońca i powietrza ciemnieje. Przyjmuje wtedy fascynujący, złocisto-miodowy kolor.   

Charakteryzuje się znaczną stabilnością wymiarową. To bardzo ważne przy wykorzystywaniu tego drewna na materiały podłogowe. Drewno Iroko ma też predyspozycje do pracy w kontakcie z wodą. Dlatego można z niego bez problemu korzystać w kuchni lub łazience. Nawet po wielu lat użytkowania, wygląda urokliwie.MERBAU

Drewno Merbau charakteryzuje się delikatnymi złoceniami.  Niektóre z jego naczyń wypełnione są żółtym, połyskującym pyłem.
 
Jego kolorystyka i właściwości mechaniczne  pozwalają używać go do wyrobu ekskluzywnych podłóg i parkietów. Nadaje się do pomieszczeń reprezentacyjnych, użyteczności publicznej i do prywatnych domów.

Połączenie głębokiego, brązowego koloru, razem ze złotymi cętkami, nadaje miejscu dostojności. Dodatkowo świetnie współgra z nowoczesnym wyposażeniem. Poprzez ciemną barwę, nie musimy się przejmować ewentualnymi zabrudzeniami i zarysowaniami.

Drewno Merbau jest twarde, stabilne wymiarowo i bardzo odporne na wgniecenia i ścieranie. Dzięki temu, długo zachowuje walory estetyczne.TEAK

To drewno ma wyjątkową strukturę i dużą zawartość naturalnych olejków oraz kwasu krzemowego. Szczególnie w środowisku wodnym, jest niezwykle trwałe i stabilne wymiarowo.

Drewno teakowe jest wykorzystywane do wytwarzania elementów jachtów i statków. Wykonywano z niego między innymi pokłady. Rzadziej bywa stosowane w umocnieniach portowych i rzecznych. Stanowi po prostu zbyt cenny materiał do takich zastosowań.

Drewno teakowe nadaje się do podłóg w łazienkach, saunach albo obiektach użyteczności publicznej. Ewentualne zabrudzenia maskuje ciemny kolor.Serdecznie polecamy podłogę egzotyczną. Wrocław, R.C. Timber.